Czy słyszałeś o zagrożeniu związanym z dokumentami zbliżeniowymi?

Wiele osób rozpoczyna swój dzień w pracy od przyłożenia elektronicznej karty do specjalnego czytnika – umożliwiającego wejście do budynku lub biura. Tego typu karty zaczynają pojawiać się również w zabezpieczeniach dostępu do klatek schodowych czy garaży w budynku mieszkalnym. Niemal każdy nosi przy sobie przynajmniej jedną kartę płatniczą lub kredytową. Coraz częściej są to karty zbliżeniowe – umożliwiające dokonywanie transakcji bez podawania kodu PIN czy składania podpisu.

Z usługi płatności zbliżeniowych trudno jednak zrezygnować – jeden z polskich banków już rozpoczął wymianę wszystkich kart płatniczych na zbliżeniowe, a klienci skarżą się, że nie można ani wyłączyć tej funkcji płatności, ani zmniejszyć limitu na transakcje dokonywane w ten sposób.

Jeśli używasz chociaż jednego z wymienionych wyżej produktów – jesteś potencjalnie narażony na klonowanie Twoich personaliów, które następnie mogą być użyte w dowolny sposób przez złodzieja – do okradzenia Ciebie, zaciągania w Twoim imieniu zobowiązań, czy w końcu popełniania przestępstw posługując się Twoimi danymi.

Rozwiąż test bezpieczeństwa i sprawdź czy powinieneś używac ID Block.